STAVEBNÍ FIRMA AMISTAV ČESKÉ BUDĚJOVICE


50 odstínů šedi kvalitní podlahy, která nikdy neomrzí

8. Duben. 2016


betonová podlaha

Každý, kdo někdy řešil stavbu domu nebo jeho zásadní rekonstrukci, si musel v průběhu plánování odpovědět na několik zásadních otázek. Vezměme to pěkně od podlahy a položme si první: jakou zvolit podlahu? Zdánlivě banální dotaz, který však může vyústit ve velké dilema. Opomineme-li epoxidové a polyuretanové podlahy, které coby povrchy nachází využití spíše v průmyslových prostorách než v běžných domácnostech, zbydou nám dva základní typy, mezi kterými můžeme volit: beton a anhydrit.

Beton – tvrdá krása, která odolá věkům

Nejčastěji používaným materiálem pro realizaci podlah je beton. Klasika, která přežívá generace. Jeho velkou výhodou je možnost velmi rychlého zhotovení podlahy. Za jistých podmínek na něj lze položit podlahovou krytinu již za den, nebo týden od zhotovení. Využívá se jak pro nově postavené domy, tak i pro rekonstruované objekty. Beton snese i výrazně vlhké prostředí, proto se skvěle hodí vybetonování koupelen, garáží a sklepů, ale také např. bazénů. Pro firmy specializující se na výrobu moderních litých betonových podlah nepředstavuje problém ani vzdálenost plánované podlahy od mixokretu, ve kterém je směs zpravidla na stavbu dopravena, proto je možné vybetonovat jak balkón v devatenáctém patře, tak i rozsáhlou průmyslovou halu. Jelikož směs obsahuje jen malé množství vody, je betonová podlaha ideální také pro dřevostavby. Strojně hlazené betonové podlahy se navíc vyznačují skvělou rovinností a nevyžadují tak při kvalitním zhotovení ani vytvoření stěrky. Mnoho lidí se domnívá, že betonový potěr není vhodný pro podlahové topení, ale není tomu tak. S pomocí přísad lze betonovou směs upravit tak, aby ji bylo možné použít i pro tento typ vytápění. Jejich nespornou výhodou jsou jeho minimální objemové změny, vysoká pevnost v tlaku a ohybu a v neposlední řadě také nízká cena.

 

Anhydrit – není sádra jako sádra

V posledních letech však při výrobě litých podlah vstupuje do popředí zájmu zákazníků další materiál – anhydrit. Anhydritové neboli samonivelační lité anhydritové potěry jsou vhodné jak pro byty, standardní bungalovy i velkometrážní domy, ale uplatní se i ve velkých průmyslových halách. Výhodou anhydritových podlah je, že se dají zhotovit v ještě kratším čase než podlahy betonové a jsou ještě dříve pochozí. Poloviny jejich finální pevnosti je dosaženo přibližně za týden až dva od jejich realizace. K jejich zpevnění není nutné užívat tzv. kari sítí. Anhydritová směs je výrazně tekutá a v případě kvalitního provedení je hotová podlaha absolutně hladká. Anhydritové podlahové směsi mají však omezenější použití než směsi betonové. Nehodí se do vlhkých prostor, jako jsou některé sklepy, prádelny nebo sauny. Velmi silně reagují s kovy a nelze do nich položit např. kovové trubky. Jejich pořízení je také o něco nákladnější. Sádrové lité samonivelační podlahy jsou ale velmi vhodné do prostor, kde se nachází nekovové podlahové topení. V případě tohoto typu vytápění se totiž anhydritová podlaha rovnoměrně prohřívá a vede velice dobře teplo, čímž maximalizuje využití podlahového topení. Nejenže tedy svému majiteli napomáhá snížit náklady na vytápění, ale je i vzhledem k úspoře energie ekologičtější než předchozí materiál.
Jakou podlahu máte ve svém domě vy? Jste s ní spokojeni, nebo byste dnes volili jinak? Napište nám to na náš FB profil!

 

Stavíme rodinný dům na Včelné u Českých Budějovic

28. Leden. 2016

Hrubá stavba rodinného domu, listopad 2015, Včelná u Českých Budějovic

postavímeivasdomov

Na konci loňského roku jsme byli přímo osloveni, abychom postavili našemu zákazníkovi, panu Urbanovi, kterému tímto děkujeme za projevenou důvěru, rodinný dům v krásné lokalitě obce Včelná poblíž Českých Budějovic.

 

Zadání znělo jasně. Bungalov o velikosti 136 m2, realizace zakázky za příznivou cenu a dodržení doporučených pracovních postupů a samozřejmě také dohodnutých termínů.

 

Počasí nám letošní zimu opět přeje, takže domek roste doslova před očima. Zachytili jsme pro vás ty nejzásadnější okamžiky okem fotoaparátu. Které to byly?

 

Nejdříve jsme zajistili zaměření stavby, provedení skrývky zeminy a vybagrování zeminy pro základové pasy. Poté jsme (velmi stručně řečeno) přistoupili k zhotovení základové desky a vyzdění obvodového zdiva s překlady, zakončeného ztužujícím železobetonovým věncem. Následovala výstavba dělicích příček. Dalším krokem, který bude následovat, je  zajištění montáže vazníkového krovu valbové střechy uloženého na pozednici.

 

Jak se nám daří? Posuďte sami!

 

Referenci této zakázky si můžete přečíst také na portálu Nejřemeslníci.

Ať se léto nebo zima, s izolací od Amistav mám doma prima!

14. Srpen. 2015

zateplení, teplo, teplotaTeplota v obytných budovách by ani v parném létě neměla překročit hranici 27 stupňů. Bohužel až polovina bytových jednotek v Česku se kvůli špatné tepelné izolaci přehřívá, a interiérové teploty tak mohou v tropických dnech dosáhnout 30 i více stupňů Celsia,“ říká Marcela Kubů, zástupkyně Asociace výrobců minerální izolace (AVMI).
(http://www.mineralniizolace.cz/az-50-procent-obytnych-budov…)

Ne každý má to štěstí, že si může dovolit v létě prchnout z města a skrýt se před spalujícím žárem za chladivými zdmi kamenné chalupy. Jak jste na tom v nyní doma vy? Neuvažujete také v těchto nesnesitelných vedrech více než kdy jindy nad kvalitní izolací?

Napište nám to na náš Facebook!

Na maltu, na lepidlo nebo na pěnu?

19. Červen. 2015

Na maltu, na lepidlo nebo na pěnu? Zásadní volba, která vám může pěkně zamotat hlavu.

Článek na toto téma vám zde již brzy přineseme.

Články o stavebnictví

18. Červen. 2015

Recept na kvalitní bydlení? Novinky ze světa cihel, který voní barvami, a inspiraci pro váš domov? To vše již brzy na této stránce

Rozumíme tomu, čím se zabýváme, a nedělá nám problém nechat nahlédnout své klienty tzv. ,,pod pokličku“. Na této stránce, kde budou zveřejňovány nové články věnované různým tématům, naleznete mimo jiné výčet technologií, které při provádění jednotlivých stavebních prací používáme. Než bude tato stránka dokončena, můžete prozatím nahlédnout do našich referencí, kde jsou také některé technologie zmíněné.

 

Zedník wanted! Hledáme nové kolegy

18. Červen. 2015

Máte praxi ve stavebnictví, jste skutečný pracant a rád byste rozšířil náš kolektiv? Kontaktujte nás. Aktuálně hledáme nové kolegy pro spolupráci na živnostenský list.

Pozor, budeme stavět!

18. Červen. 2015

Vážení zákazníci, připravujeme stavbu vzorového rodinného domu na Včelné u Českých Budějovic. Sledujte naše stránky a náš FB profil a dozvíte se víc!

Zelená úsporám

18. Červen. 2015

Stali jsme se odborným dodavatelem registrovaným v programu Zelená úsporám.